Srpen 2014

Můj jídelníček

30. srpna 2014 v 19:57 | Chibi | 
Nebudu sem vám vypisovat co každý den, a kdy, a co jím a nejím. Píšu si to jen do svého deníčku abych měla přehled, ale rozhodla jsem se, že sem přidám nějaké fotky mích porcí a mého jídla, které si ráda připravuji a různě upravuji.
Tak tohle byla zrovna večeře (Většinou fotím večeře). Rybí salát s jogurtem, vedle paprika a celozrný chléb.Tohle byla taky večeře, ale oběd vypadal naprosto stejně. Cuketová čína s fazolkama, rýže, rajčata.Jak jinak než večeře. Rybí salát s jogurtem, celozrný chléb, tentokrát místo papriky rajčata.
Opět večeře: Půlka kuřecího párku, mrkev celozrný chléb a pár sušených švestek.
A konečně, dnešní oběd, Čočka na kyselo, volské oko a ty zelený plátky tam jsou okurky.


Hledám podporu, kamarádku

29. srpna 2014 v 18:59 | Chibi | 
Holky dlouho hledám nějakou pro-ana slečnu, se kterou bych si mohla psát, i se s ní vídat a navzájem se podporovat v hubnutí a při depresích.

Proč? Protože se poslední doubou cítím hrozně osaměle. Nemohu říct že bych nikoho neměla... Já mám, ale z těch spousty kamarádů mi rozumí a podpoří mne jen jeden. Ale pořád hledám něco jiného. Chci pro ana kamarádku. Chci se podělit se zkušenostma, poradit a navíc jsem závislá na tom, někomu pomáhat.

Takže budu ráda když se mi nějaká z vás ozve.
Držte se holky :-)


Ana filmy

29. srpna 2014 v 18:37 | Chibi |  Rady
Dlouho jsem pátrala po nějakých filmech o anorexii. Chtěla jsem se podívat na Starving in suburbia, ale nikde jsem ho nenašla česky. Je to totiž amatérský film. Tak jsem propátrala google a našla jsem:

Lehká jako dech: četla jsem na ten film spoustu stížností, ale myslím si že pořád stojí za to se na něj podívat. Česky ho najdete klidně i na youtube.

Černá labuť: Ještě jsem ho neviděla, ale mělo by to být o baletu. chystám se stáhnout.

Osamělost prvočísel: Chystám se stáhnout.

Thin: vypadalo to podle popisu moc dobře, stahuju a těším se :-)

První láska: Na tenhle film jsem obvzláště zvědavá :-)
Nějaké ty motta

29. srpna 2014 v 11:54 | Chibi |  Ana mota
To jídlo vypadá dobře, ale já vypadám mnohem líp!

Ušla jsi až moc dlouhou cestu na to, aby jsi přímala rozkazy od sušenky.

Vteřinu na rtech, roky na stehnech.

Umírám pro dokonalost!

Pro krásu se musí trpět.

Jestli chceš vidět jídlo, podívej se na svoje stehna.

Nic ti nedá takový pocit, jako hubenost. ani sladkost.

Hlad bolí, ale štíhlost za to stojí!

Raději budu mrtvá než tlustá!

Hodné holky nejí.

Být hubená, je to jediné po čem toužím, to jediné, co naplňuje, ale zároveň ničí můj život.
Dopis od any

29. srpna 2014 v 11:45 | Chibi |  Anorexia Nervosa
Když jsem tohle čela, docela mě to vzalo. a tak jsem to sem musela dát.
Dovol mi představit se. Jmenuji se Ana , nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.

V minulosti jsi slyšela své učitele a rodiče jak o tobě mluví jako o zralé a inteligentní osobě s tolika možnostmi. Kam se to podělo, mám se ptát? Nikdy nic z toho nebylo! Nejsi dokonalá, dost se nesnažíš a navíc ztrácíš čas přemýšlením a mluvením s přáteli nebo kreslením! Tyhle slabosti ti nebudou povoleny.

Tví přátelé ti nerozumí, nejsou k tobě upřímní. Kdysi, když se nejistota vkrádala do tvé mysli a ty ses jich zeptala, "Jsem…tlustá?" a oni odpověděli "Ale ne, jistěže ne" Tys věděla, že lžou! Jen já ti říkám pravdu. Tvoji rodiče, škoda mluvit! Víš, že tě milují a starají se o tebe, ale část toho je jen proto, že to jsou rodiče a že je jejich povinností to dělat. Teď bych ti měla říct tajemství: Někde hluboko uvnitř jsou tví rodiče zklamaní. Jejich dcera, ta s tolika možnostmi, je tlustá, líná a nehodná dívka.

Ale já to všechno změním.

Očekávám od tebe hodně. Není ti povoleno jíst moc. Začne to pomalu: snižování příjmu tuku, čtení tabulek s nutričními hodnotami, zbavování se nezdravých, smažených jídel atd. Na chvíli bude cvičení snadné: nějaké to běhání, možná nějaké dřepy či cviky na břicho, nic vážného. Možná takhle shodíš pár kil z toho svého tlustého těla. Ale nebude dlouho trvat a nebude mi to stačit.

Budu od tebe očekávat, že si budeš počítat a zapisovat svůj příjem kalorií a že začneš cvičit více. Vnutím ti limit. Musíš to přijmout, protože mi nemůžes vzdorovat! Začínám se do tebe vkrádat. Hezky brzo, jsem s tebou neustále.Jsem s tebou, když ráno vstaneš a běžíč k váze. Ta čísla se stávají jak přáteli, tak nepřáteli a ty si stále jen zoufale přeješ, aby byly nižší než včera, než večer… Do zrcadla se na sebe díváš s hrůzou.Pícháš a strkáš do každého špeku a usmíváš se, když přejedeě rukou přes kost. Jsem s tebou, když si plánuješ den: 400 kalorií, 2 hodiny cvičení. Ja jsem ten, kdo takhle plánuje, protože odteď jsou mé myšlenky spjaty s tvými.

Sleduju tvé myšlenky po celý den. Ve škole, když ve své mysli bloudíš neznámem, dám ti něco o čem můžeš přemýšlet. Přepočítej si kalorie pro tento den. Je jich příliš mnoho. Zaplním tvou mysl myšlenkami na jídlo, tvou váhu, kalorie a na věci, na které je pro mne bezpečné myslet. Protože teď jsem už v tobě. Jsem ve tvé hlavě, ve tvém srdci a duši. Ta bolest z hladu, kterou předstíráš že necítíš, jsem já.

Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá kráva!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházim jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté krávě, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuju odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.

Občas se z tebe stane rebel. Ačkoli ne moc často. Rozpoznáš rebelské vlákno, které zůstalo ve tvém těle a které tě dovede do temné kuchyně. Dvířka od kredence se oomalu a jemným vrzáním otevřou. Tvoje oči budou kmitat po jídlech,. které jsem držela z tvého dosahu. Najednou zjistíš, že tvé ruce tápají ve tmě po krabici se susenkami. Zhltneš je, mechanicky, ne kvůli jejich chuti, ale kvůli pocitu, že jdeš proti mně.. Sáhneš po další krabici a další a další. Tvé břicho se nafoukne a začne vypadat groteskně, ale ty stejně ještě nepřestaneš. A po celou tu dobu na tebe budu křičet ať toho necháš, ty tlustá krávo, ty opravdu nemáš žádnou sebekontrolu, budeš tlustá.

Až tomu bude konec, opět se obrátíš na mě a budeš žádat o radu, protože ty opravdu nechceš být tlustá. Překročila si základní pravidlo a jedla jsi a nyní mě chceš zpět. Poženu tě do koupelny, na kolena a přinutím tě hledět na dno záchodové mísy. Tvé prsty pošlu hluboko do tvého hrdla a s pořádnou dávkou bolesti tě zbavím přijatého jídla. Znovu a znovu to budeš opakovat dokud ze sebe nedostaneš jen vodu a krev. To budeš vědět, že je to vše pryč. Když potom stoupneš, budeš se cítit slabá. Ale ihned se postav! Ty tlustá krávo, vybrala sis život v bolesti!

Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakobys byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.

Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou. Umožňuju ti přestat myslet na věci, které tě stresují. Vztek, smutek, zatracení a osamnění se mohou zastavit, protože já je vezmu pryč a naplním tvou hlavu kalorickýmy výpočty. Dám pryč i tvou snahu vyrovnat se svým vrstevníkům, snahu všechny potěšit. Protože teď jsem já tvůj jediný přítel, jsem ta jediná, kterou musíš potěšit.Mám i svou slabou stránku, ale tu nesmíme nikomu říct. Pokud se rozhodneš proti mně bojovat, dostat se k někomu a říct mu, jak tě nutím žít, všechno se zničí. Nikdo to nesmí zjistit, nikdo nemůže rozbít ten krunýř, kterým jsem tě pokryla. Já jsem tě stvořila, tuhle hubenou, dokonalou dívku. Jsi moje, jenom moje. Beze mě nejsi nic. Tak se nesnaž mi vzdorovat. Když o tobě jiní mluví, ignoruj je. Zapomeň na ně, zapomeň na všechno co se tě snaží ode mě oddělit. Jsem tvá kladná stránka a míním to nechat tak, jak to je.
Upřímně, Ana
Co je Anorexia nervosa?

29. srpna 2014 v 11:43 | Chibi |  Anorexia Nervosa
Nebudu toho sem moc dávat, všechny víme co ana je, a jaké má občas následky.

Mentální anorexie patří do skupiny poruch příjmu potravy.
Je to v první řadě duševní onemocnění, charakterizované neustálou snahou zhubnout. Svůj sen o hubené postavě si nemocní plní buď přísným omezováním množství přijaté potravy, nebo excesívním cvičením. Jiní si kontrolují svůj kalorický příjem zvracením po jídle, nebo zneužíváním laxativ, diuretik.
Lidé trpící anorexií jsou posedlí svou váhou a tvarem těla. Pořád se snaží dosáhnout proporcí, které již neodpovídají jejich věku a výšce. V extrémních případech jsou na kost vyhublí, ale pořád si připadají tlustí. Zajímavé je, že u jiných anorexií postižených pacientů dovedou velice přesně odhadnout jejich váhu i proporce v centimetrech, ale u sebe jim docela schází reální náhled na svoje tělo.
Ačkoli se anorexie točí kolem jídla, není to onemocnění, které se týká jenom jídla. Je to hlavně velice nezdravá cesta vypořádání se s emocionálními problémy, perfekcionizmem a touhou po kontrole. Nemocní s anorexií si připadají tím hodnotnější, čím jsou hubenější.

Přesné a konkrétní příčiny vzniku anorexie nejsou známy. Roli sehrává kombinace různých vlivů. Zejména se uplatňují biologické, psychologické a sociálně-kulturní faktory.

Biologické faktory- udává se případná genetická souvislost vzniku anorexie u některých lidí.
Z psychologických faktorů se uplatňuje například nízké sebevědomí, emoční labilita či sklony k perfekcionizmu, což je vede k tomu, že nemocní s anorexií si o sobě nikdy nebudou myslet, že jsou dostatečně hubení.
Příčina také tkví v sociálně-kulturních aspektech, kdy moderní západní společnosti pěstují touhu po štíhlosti. Media nás zaplavují fotkami vyhublých bezprizorných modelek a hereček. Sláva a úspěch jsou dávány do souvislosti se štíhlostí. Tento tlak a touha být štíhlý působí především mezi mladými děvčaty.Z vlastní zkušenosti aneb: "Jíst či nejíst?"

29. srpna 2014 v 11:29 | Chibi |  Rady
Jak už jsem slíbila, Napíšu sem i vlastní zkušenost s hubnutím, ale i přibíráním a na co si dávat pozor.:


Každá ana vám řekne: "Žádný sladkosti!" O tom bych se hádala. joo cukry, tuky. ale to je všechno. Po čokoládě se mi nikdy nepodařilo přibrat (Jakože už jsem se o to pokoušela). Protože čokoláda neobahuje takové výživové hodnoty aby si z toho tělo vzalo to, co potřebuje a začalo nabírat na váze, takže pokud chcete přibírat (Což asi žádná z nás nechce) tak bych doporučila rozmanitou stravu: bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina prostě všechno. Samozřejmě vás tím nenavádím k požívání sladkostí! Každý má přece jenom jinou stavbu těla. Mimochodem dřív jsem jedla klidně 2 čokolády za den a zapíjela je RC colou a k tomu jsem ještě hubla. :-D V poslední době mám ale problém i se snickerskou kterou mi koupil táta a já jí teď skrblím v kabelce (aby jí nenašel) a nevím komu jí nacpat.

S jídlem to platí samozřejmě stejně. Pokud budete jíst pořád jedno a to samé, v malinkých porcích, 2x - 3x za den, s počtem kalorií pod 1000, budete hubnout. čím méně kalorií, tím rychleji a snadněji.

O kouření se nikde nepíše a né že by se po něm hublo, ale opravdu snižuje chuť na jídlo. Viděla jsem spoutu lidí co přestali kouřit a začaly tloustnout. :-) (Pokud jste nekuřačky holky, tak ani nezačínejte!!!)

Spalovaní kalorií? jak jinak než cvičení. Nejúčinější je běh, dlouhá (ale opravdu dlouhá třeba 7-10 km nejméně) chůze, běh do schodů, dokonce i sledování hororů, jízda na kole/rotopedu a různé sporty. Ostatní cviky jsou už jen v podstatě na vytvarování těla protože toho při nich tolik nespálíte.

Největší hlouposti, co jsem kdy slyšela je studená sprcha, šoupání nohama a neustálé pohyby. To vám žádné kalorie nespálí! Navíc po té každodenní námaze potřebujete aby se na noc važe svaly uvolnily a pokud se budete sprchovat studenou vodou tak se rozhodně neuvolní. Ano je to zdravé, ale jen do určité míry.

Velikosti porce snižte na minimum (Malé talířky, mističky) a jak už je to tam psaný, krájejte si vše na malé kousky (Dobrý blaf na rodiče) Já když si dávám třeba kukuřičné lupínky s mlékem, tak jich tam dám jen malou hrstičku a naliju tam více mléka, vypadá to že jich je víc, nebo si na malý talířek všechno nakrájím (Hlavně nakrájené pečivo na kostičky dělá objem toho jídla skoro jednou tolik) a nikdo nepozná že jsem toho snědla málo.

Hodně často taky užívám doplňky stravy jako je třeba: Vápník, hořčík, zinek a draslík, a taky B-komplex, protože mi hodně vypadávají vlasy (a mím snem byly vždycky dlouhé vlasy). Chtěla bych taky brát železo, abych nebyla tak bledá, ale zase nemůžu brát všechno. :-D Teď se chystám koupit zelenou kávu v pilulkách (Má napomáhat hubnutí a má antioxidační účinky na tělo. Je vyrobená na přírodní bázi).


V poslední době mi začalo hodně kručet v břiše (což mi je hodně nepříjemné) a stačila jsem si všimnout že mi v něm kručí jen když si nevezmu laktobacily. vždycky mi bylo divné proč mi nekručí v břiše, i když jsem celý den skoro nejedla, ale jeden večer jsem myslela že se zblázním jak mi v něm kručelo. Pak jsem si vzpomněla že jsem si nevzala žádný vitamín a ani laktobacily, a tak jsem si jeden vzala a byl klid. :-) Já beru třeba acidophilus ten je taky na přírodní bázi. :-)


Voda, naše spása! voda je universální hubnoucí prostředek. teplá nás zasytí a studená (spíš ledová) spaluje kalorie, protože tělo vynaloží energii na to aby vodu ohřálo. Na zasycení ale používám spíš colu light nebo zero. Je sladká, bez kalorií a když jí vypiju hodně, přijde mi jako kdybych byla najedená (a má to delší účinek než voda).


To by bylo asi zatím všechno. Pokud by jste se chtěly na něco zeptat, komentáře, nebo zpráva autorovi je vá k dispozici a nebo si napište o můj e-mail.
Hodně štěstí při hubnutí a holky držte se! :-)Nějaké pro ana typy

29. srpna 2014 v 10:49 | Chibi |  Rady
Pročítala jsem už strašnou spoustu pro ana blogů, a tyhle rady a typy jsou vlastně skoro všude stejné. Chystám se později napsat další, podobný článek z vlastních zkušeností s anou.

Co dělat když máte hlad?
Co dělat aby jste nejedly?
Co dělat když už jíte?
Jak se od jídla udržet co nejdál?

-Mezi každým soustem pokládejte vidličku
-Žvýkejte sousto dokud se samo nerozpustí v puse
-Mezi sousty pijte (dříve se budete cítit plní)
-Nejezte po 7mé hodině večer!
-Pokud máte možnost, jezte nazí před zrcadlem
-Pokud máte neodbytný pocit hladu, zkuste si dát sousto do pusy a pak jej vyplivněte
-Tělo ošálíte i tím, že sníte kostky ledu (tělo si bude myslet, že přijalo nějakou potravu)
-Pokud vám začne hlasitě kručet v břiše, mírně se do něj bouchněte, přestane to
-Pijte hodně vody
-Když budete mít hlad, zkuste se napít (hlad je převlečená žízeň)
-Určete si svůj vlastní cíl, nejprve nějaký nižší tak, aby vás motivoval. Pozor ať není ten cíl v dané chvíli nereálný, to by bylo demotivující.
-Udělejte si jednoduchá pravidla, třeba že budete žvýkat každé sousto 37x předtím, než je spolknete, nebo že nebudete jíst do ani po určité hodině. Pomůže vám to udržet si kontrolu nad jídlem
-Udělejte si svůj thinspirační deníček, kam si nalepte obrázky svých oblíbených hvězd, napište si tam své cíle a ANA hesla. Kdykoli se budete cítit zle, podívejte se do něj a vrátí se vám chuť nejíst.
-Když budete mít ukrutnou chuť jíst, řekněte si čokoláda...otočte se a počítejte do sta. Myslíte si, že ještě pořád budete chtít ty odporné kalorie ve svém těle?
-Když budete chtít jíst, nalakujte si nehty ;)
-Čistěte si zuby, nebudete chtít míchat chuť zubní pasty s jídlem..
Jdi si vyčistit zuby.
Žvýkat žvýkačku.
Metoda chew and spit.
Obloukem se vyhýbej kuchyni a ledničce.
Natři si rty leskem nebo rtěnkou.
Polij jídlo saponátem a vyhoď ho.

Vítám vás.....

28. srpna 2014 v 20:53 | Chibi | 
Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla, že si založím tenhle blog.
Tak doufám že se vám holky bude příjemně pročítat. Pokud budete chtít, můžete mi napsat na email o podporu, radu, cokoliv. Zatím ho tu zveřejněvat nebudu (Pak až na požádání v komentářích).

Takže abych abych se trochu představila, můžete mně "oslovovat" přezdívkou Chibi, je mi 17 let, měřím 155,5 cm, dřív jsem vážíla 53 kg a teď už jsem dosáhla krásných 43 kg.

Myslela jsem si že to bude stačit, spletla jsem se. Chci víc. Pořád si nepřijdu tak hubená, jak jsem si představovala při těch 43 kilech. Rozhodla jsem se to zkusit stáhnout na těch 40, ale mám hodně velký problém. Táta si mně začal hlídat jestli jím, a jídlo si do pokoje nosit nesmím (snažím se ho obelstít velikostma porcí) ale přesto mě nutí jíst aspoň 3x denně (a když má špatnou náladu tak i víckrát). Včera po mně dokonce chtěl abych jedla o půl jedenácté (Nezní to zle kdyby to nebylo večer). A kdyby to bylo to nejhorší.: Byla jsem u doktorky na sedmnáctileté prohlídce, a ta si všimla kolik jsem zhubla. Takže 3.9 jdu na odběr krve, a pokud to nebude ze zdravotních důvodů (jakože není), tak mi domluví psychologa. Musím si psát jídelníček (průšvih) a každé dva měsíce se chodit vážit na kontrolu (ještě větší průšvih). Tak doufám, že se z toho nějak vykroutím a budu sem moct psát dál svoje postupy, výsledky a podporovat vás. :-)

Jinak fotka mojí nynější postavy :-)


Noste náramky

28. srpna 2014 v 19:30 | Chbi |  Rady
Je to moderní poznávací znak :-D Když to řeknu až takhle.
Můžete si ten náramek vyrobit, koupit, cokoli.

Pro ana by měly nosit náramky červené.
Pro mia by zase měly nosit náramky fialové.

Opravdu nerada tohle píšu, nemyslím si že by se s tím někdo chtěl chlubit, ale už je to tak.
Náramek sebepožkozování by měl mít barvu tmavě modrou.

A pokud se léčíte, zkombinujte to barvou bílou.

Já svůj náramek ještě nemám, ale hodlám si ho pořídit. Jen ještě nevím kdy a z jakého materiálu :-D

Nějaké thinspo gify

28. srpna 2014 v 19:15 | Chibi |  Thinspo

Do you know it?


Tohle zná asi každá z nás:

Moje nejoblíbenější

28. srpna 2014 v 18:55 | Chibi |  Thinspo
Mým snem jsou ty nohy! <3 :33