Září 2014

Podrobnější stav, Odpovědí

26. září 2014 v 20:30 | Chibi | 
Protože v předposledním článku jsem napsala jak to se mnou je hodně vzdánlivě, chtěla bych vám to v tomhle článku přiblížit a sespsat novinky. Nakonec mi evalvace naštěstí přesunuli na 15.10 takže se na to stihnu ještě připravit lépe. Na 1.10 jsem už objednaná k paní psychyatričce, tak jsem zvědavá a napíšu ám o tom pak článek. Ve škole jsem si z nudy ostříhala ofinu, mám to křivé jak ani nevím co tak to musím ještě zarovnat (zkuste si to stříhat školníma nůžkama). :-D

Jak už jsem psala, po posledním víkendu jsem stačila přibrat na 44 kg a konečně se mi podařilo to spravit alespoň na 42 kg. Týden byl úmorný, byly to samé motanice (jakože se mi motala hlava) a pořád nějaké kecy o mojí váze, postavě, jídle a tak. Včera mne táta zase postavil na váhu a díky množstevním vrstvám oblečení (začalo být hodně chladno a já už to jinak nedávám) váha ukazovala 43 (Což se mu stejně nelíbilo pač jsem měla zase méně a on ode mně očekává 47 kg nejméně). Takže s tímto týdnem jsem jakž takž spokojená, ale pořád přemýšlím, jestli to mohlo být lepší. Mohlo?

Poslední dobou jsem pořád začala poslouchat tisíce keců o tom jak jsem zhubla, že se ztratím, že nežeru (Ano nežeru, já totiž jím.), že jsem kost a atd... Pak dokonce ještě slýchám že nemám žádné kozy a oni si asi myslí, že mi to vadí. :-) No není lepší být hubená a mít menší prsa než velké prsa a pod nima pneumatiky? Občas je prostě nechápu.


Thinspo on my own:V tomhle článku bych vám také konečně chtěla odpovědět na otázky, na které jste se mne ptaly v komentářích :-) pokud chcete, můžete se ptát dál, ráda zase v nějakém článku odpovím.
Takže:

Lili
Ahojky, ráda bych se zeptala jestli máš nějakou inspriraci při hubnutí, třeba nějakou celebritu, nebo písničku, nebo prostě cokoli co Ti pomáhá při hubnutí :)
Také bych se chtěla zeptat co děláš, když se moc přejíš, jaké máš pocity..
A poslení otázka:) ... Jaký je Tvůj nejoblíbenější "lehavý" cvik? :)
Díky za odpovědi:)


Inspiraci při hubnutí vlastně ani takovou moc nemám. Nekoukám do časopisů na celebrity, ani neposlouchám hudbu o hubnutí, apíš koukám kolem sebe a do zrcadla a pak si řeknu, že bych měla asi zhubnout. :-D

Když se přejím, mám výčitky svědomí. Už se mi párkrát stalo že jsem to šla vyzvracet, ale většinou mě to tolik trápí že jdu cvičit, a zbytek dne nemám klidné srdce dokud se nezvážím a nebo nezačne nový den.

Můj nejoblíbenější lehavý cvik je unožování (tak tomu říkám já, jestli se to jmenuje jinak, nevím).


Koky

Já bych se chtěla zeptat, jaký obor studuješ. Co se přimělo hubnout? a to je asi vše :)

Já studuji obor kuchař - číšník (se zaměřením na kuchaře) takže krásný obor :-) :3
Vlastně to bylo tak, že si ze mně dřív dělali všichni srandu že mám velkej zadek a vymýšlely mi různé přezdívky jako hroch, velkoprdeláč, autobus a pod. Pak jsem z neznámého důvodu zhubla a všichni začali chválit jak mi to sluší. Tak jsem chtěla víc a víc, pak jsem si začala šíst pro ana blogy a dál už to bylo asi tak, jak je to teď. Ted jen pomalu ubírám množství a počet jídel za den a hlídám si energetické hodnoty a cvičím abych co nejvíce spálila.

Nezbývá čas

24. září 2014 v 20:12 | Chibi | 
Ahoj holky. Moc se omlouvám, že jsem tu tak dlouho nebyla, nic nepsala a ani neprohlížela SB. Prostě toho mám teď hodně. Prišla škola, praxe a s ní povinosti a tajy se pořád věnuji přátelům, takže ten čas na psaní a internet prostě není.

Tento týden musím rešit potvrzení karty BOZP a PO na praxi, potom vylosovat menu na evalvace (povinné zkoušení v praxi), byla jsem prodávat srdíčka na charitu a jinak lítám pořád venku. Příští týden mám evalvace, psychyatričku a praxi.

Takže o víkendu jsme měli zase oslavu... Dvě oslavy, takže si dovedete představit toho jídla. Samozřejmně jsem tam žrala jak pominutá a vyšplhala se až na 44,6 kg. Štěstí mi ale přálo a dostala jsem se zpět na 42,6 takže jsem zatím spokojená.

Koupila jsem si zase nové oblečení a makeup, hrozně utrácím. :D Minulý týden v pondělí jsem si olejem opařila prst, bolí to jako cert a hojím to ještě teď :D

Hrozně mně zajímá jak jste na tom vy holky, takže si jdu pročíst blogy a pište! :-)
Jinak nynější postava:


Proč já?

15. září 2014 v 18:07 | Chibi | 
Proč, proč, proč a ještě jednou proč zrovná já musím trpět debilním záchvatovým přejídáním?!
Stačila jsem je jeden víkend přibrat dvě kila. Takže mích krásných 41 na který jsem se přehupovala jsou pryč, a jsem zase na 43.

Musím si neustále kupovat nějaká džusy a coly light abych zahnala hlad a chuť, hlídat si počet kalorií v jednotlivých jídlech. Já už to jinak prostě nedávám... Navíc so mě pořád někdo něco cpe, kdybych to nemusela jíst před nimy. Já musím! a zrovna ty nejkaloričtější jídla!

V neděli to byly samé jednohubky, tiramisu, bábovka, křupky, brambůrky až mě z toho bylo zle. Bolelo mě břicho ještě ráno, a jsem nafouklá ještě teď. Ani jsem neměla sílu sem něco napsat a cvičení už moc taky nezvládám.

Z mého příbytku na váze bohužel neměl radost ani táta. Řekl že bude spokojený až budu mít 47 kg. Teta se strýcem mi řekli že jsem ošklivá (Bílá, hubená a zašedivělá se zapadlýma očima) a tátovi jsem dnes vpálila že to on mi říkal: "Nežer, já kvůli tobě nebudu vybourávat futra." Mám skvělu rodinu že? :-) Nikomu se nezavděším.. každej mi říká něco jiného.. Já už fakt nevím co mám dělat prostě...
Ptej se

11. září 2014 v 16:39 | Chibi |  Testy, Otázky
Tady v komentářích, u tohohle článku, se mě můžete zeptat, na jakoukoliv otázku, a já vám na ní ráda odpovím za týden v dalším článku. :-)
Můžete se ptát na to co vás zajímá např.: Mé zájmy, školu, vztahy a pod...
Prostě co vás zajímá :-)


PPP test

11. září 2014 v 16:34 | Chibi |  Testy, Otázky
Tak jsem se rozhodla, že vám sem dám PPP test, rozhodně zkuste. Já už ho zkoušela a je krásně přehledný.
Je tam Bulimie, Anorexie, Záchvatové přejídání, Deprese a spokojenost s vlastním tělem. Myslím teda :-D No podívejte se :-)

Nový den

10. září 2014 v 20:56 | Chibi | 
Ahojky zlatíčka, tak jak vám to jde? Já už se konečně přehoupla na 42 kg. Bohužel ale teď budu muset trochu přidat jídlo, jinak přijdu o vlasy :( a s kloubama o zacíná jít do tuhýho. Takže přidám pečivo, ryby a zeleninu, na klouby nějaké želé nebo gumové medvídky a doplňky stravy. Tak doufám že moc nepřiberu :-)

Jinak jsem si obarvila vlasy, měla to být tmavě hnědá, ale je to černá :D ale moc se mi to líbí. (Dole fotka)

Včera jsme se nakonec s prítelem rozešli. Obrečela jsem to a teď se to zdá být zase dobré. Už jsem na to byla připravená. Cítím se teď šťastně a plná života. Všechno zlé je k něčemu dobré.

Taky bych se chtěla omluvit Ko Ky že jí ještě nemám v SB, nějak mi nejde se přihlásit na PC, tak všechno musím dělat prez tablet a nějak mi to tam blbne a nejde mi přez něj přidávat SB. Nevím proč. Takže hned jak se mi povede se nějak přihlásit na PC na blog.cz, tak si te tam přidám :-)

Dostaka jsem konečně výplatu z brigády tak jsem šla na nákupy :-) Koupila jsem si kondicionér, barvu na vlasy, extra nízkokalorickou večeři, kafe a další blbůstky :-) Prostě jsem si udělala radost. A co vy holky, jak se máte a jak vam to jde? :-)
A jestě, moje nynější postava :-)
Cviky na zadek

9. září 2014 v 10:32 | Chibi |  Rady
Pomalé klesání
Stoupněte si, rozkročte, dlaně spojte k sobě. Pokrčujte nohy a klesejte k zemi.
Cvičte zpočátku dvě série po osmi opakováních, později tři série po deseti opakováních.
Zakročení dozadu
Postavte se. Pravou nohu natáhněte co nejvíc za sebe, levou pokrčte. Držte rovně záda!
Při natahování nohy se nadechněte. Pravou nohu vraťte k levé a opět si stoupněte. Při vracení nohy vydechněte.
Opakujte, ale nohy vyměňte. Cvičte dvě série po patnácti opakovaní na každou nohu.
Předkročení dopředu
Stoupněte si, vykročte pravou nohou vpřed. Pravou nohu pokrčte v koleni, ruce si dejte na zem, bude se vám lépe cvičit. Druhou nohu mějte nataženou dozadu.
Nohy vyměňte.
Opakujte patnáctkrát na každou nohu. Časem můžete přidat, ale mezi sériemi si odpočiňte.
Kroužení nohou
Klekněte si na podložku, dlaněmi se opřete o zem.
Natáhněte pravou nohu a zvedněte ji do výšky.
Začněte nohou kroužit, stačí malé kroužky.
Cvičte na jednu nohu patnáct kroužků na jednu stranu, pak na druhou.
Po té nohy vyměňte.

cviky na nohy

9. září 2014 v 10:28 | Chibi |  Rady
Sezení na vzduchu
Postavte se zády ke zdi a dejte chodidla asi 20 cm od zdi. Posaďte se na "vzdušnou stoličku", chodidla držte na podlaze a vydržte tak 15 až 30 vteřin. Vraťte se do stoje a relaxujte 30 vteřin. Opakujte 3 krát. Neohýbejte kolena ve větším úhlu než 90°.
Jízda na kole
Sedněte si na židli tak, abyste měli před sebou volný prostor. Zvedněte obě nohy mírně od země a provádějte pohyby, jako kdybyste jeli na kole. Asi 10 vteřin "jeďte" dopředu, pak si chvíli odpočiňte a dalších 10 vteřin "jeďte" pozpátku.
Protažení stehen
Z pozice ve stoje natáhněte jednu nohu před druhou nohou asi na 15 cm, zvedněte špičky a kopejte patou do země. Ohněte lehce zadní část nohy, položte obě ruce na stehno zadní nohy pro podepření váhy. Ucítíte natažení zadní strany přední nohy. Držte 10 až 15 vteřin. Pak dejte špičky přední nohy na podlahu a držte dalších 10 až 15 vteřin. Opakujte na druhé straně.
Unožování
Lehněte si na bok a zvedněte jednu nohu nahoru, zakmitejte s ní a zase dolů, cvik opakujte 15-30 a potom druhou nohu.

Cviky na břicho

9. září 2014 v 10:23 | Chibi |  Rady
Klasické sedy-lehy
Jak správně cvičit
Lehněte si na podložku, pokrčte nohy v kolenou a překřižte ruce za hlavu.
Zvedněte hruď od země a s rovnými zády se zvedněte tak, abyste odlepili lopatky a bedra od země.
Cvik provádějte plynule a nedělejte trhavé pohyby.
Vraťte se do původní pozice (pokud chcete více zapojovat svaly, nepokládejte záda až na zem, zastavte se těsně před podložkou).
Celý cvik opakujte 12-16krát.
Zapojte šikmé svaly břišní
Jak správně cvičit
Šikmé svaly lze procvičovat mnoha způsoby. Ten nejjednodušší je velmi podobný obyčejnému sedu-lehu.
Lehněte si na podložku a pravou patu opřete o levé koleno. Překřižte ruce za hlavu.
Zvedněte trup od země, dbejte na to, abyste měli rovná záda.
Levým loktem se přitahujte k pravému kolenu.
Vraťte se do původní pozice.
Opakujte 12-16krát a procvičte také druhou stranu.
Šlapání na kole
Jak správně cvičit
Tento cvik vzdáleně připomíná šlapání na kole, je velmi účinný, protože procvičuje všechny svaly na břichu.
Lehněte si na podložku a dejte dlaně za hlavu.
Přitáhněte kolena k hrudi a zvedněte ramena a hlavu od země.
Narovnejte levou nohu a zárověň natočte tělo tak, abyste se levým loktem dotkli (nebo alespoň přiblížili) k pravému kolenu.
Stejný postup opakujte na druhou stranu. Celý cvik proveďte 12-16krát
Obměňte klasiku!
Jak správně cvičit
Lehněte si na podložku, zvedněte nohy a po celou dobu cvičení je držte tak, aby svírali pravý úhel.
Překřižte ruce za hlavu a zvedněte ramena a halvu od země směrem ke kolenům.
Vraťte se do výchozí pozice a cvik opakujte 12-16krát.

Jak jsem slíbila

8. září 2014 v 19:34 | Chibi | 
Tak holky ahoj, dneska mohu uznat že jsem to s jídlem zvládla moc hezky. Krom teda těch želé malin, popravdě je teď budu muset jíst častěji, kvůli kloubům (prý to na ně pomáhá) mám teď hrozné bolesti. Hlavně v kolenech a kloubech a taky v kotnících. Pomalu se to ani nedá vydržet.

Taky jsem konečně přišla na to, jak si pomoct při slabosti. Džusy jsou postě kouzelný. :-)

Po praxi konečně škola, já se těšila a ze čtyr třídnických hodin se vyklubaly další tři vyučovací.

Taky bych v tomhle článku hrozně chtěla poděkovat Lili, za její podporu a rady a taky za její blog kde má skvělé typy a thinspa. Lili moc děkuji, smekám před tebou jsi v tom opravdu dobrá, držím ti palce! :-)

Tak a jak jsem slíbila v předešlém článku, moje nohy. Chci slyšet názory. Jak kritiku tak podporu i rady jak by to vypadalo lépe. Předem děkuji. :-)
Víkend

7. září 2014 v 20:40 | Chibi | 
Víkend stál za prd. Byla jsem u babičky a tam prostě jím hodně. Nevím čím to je. Snažila jsem si to vykompenzovat cvičením, naštěstí jsem nepřibrala, ale zjistila jsem že nsem hrozně zesláblá. Už nevydržím tolik cvičit, rychle jít. Dělá se mi zle, motá se mi hlava a podlamují se mi nohy. Holky jak to děláte aby jste nebyly tak zesláblé? Co na to pomáhá.

Přijela prababička a na jednu stranu jsem dostala celodení kázání o mé váze, jídelníčku, zdraví a vůbec o všem čeho se týká moje hubnutí, ale na druhou stranu mi bylo hrozně líto jak babička byla smutná z toho, že jsem zase zhubla. Chudák, je stará a já jí jen přidělávám starosti...

Když já si nemohu pomoct. Pokaždé když se podívám do zrcadla tak so přijdu čím dál tlustčí. Všichni mi ale říkají pravý opak... jsem zmatená. Nevím co si o tom mám myslet. Já si ani nedovedu představit to, že bych nedržela hladovku... pro mě je to už jakejsi.... Zvyk.

Vůbec teď nestíhám tak jsem o víkendu na blogu ani nebyla. Pokusím se ale najít si čas a půjdu si prohlédnout SB. :-)

Jinak na příští článek vám slíbím fotku mích noh. Chci slyšet (číst) názory :-)

Tak holky buďte zdrávy, hodně štěstí a dobrou noc :-)
Je to v háji

4. září 2014 v 16:47 | Chibi | 
Dneska mám úplný den blbec. Ráno jsem zjistila že jsem ztratila IREDO kartu (odpoledne jsem jí našla, dali mi jí v konzumu), potom mi volal táta kvůli výsledkům z krve a holky je to v háji... Že prý jsem na hraně s anorexií (ha... ha) a jdu k psychyatričce.. fakt super... Navíc se mě teď táta nebude jenom ptát "Co jsi jedla?". Vsadím se, že zpřísní dozor, že u mě bude sedět abych to nevyhazovala...

Konečně se mi povedlo snížit na dvě porce za den a teď tohle... Snažím se teda aspoň co nejmenší porce... Dneska so mě Kuchařky (na praxi) stačily nacpat rohlík, trochu čočky s vejcem a okurkem a mističku těstovin. Dneska bych byla naprosto zklamaná tím, co jsem snědla a už bych dál nejedla.. Jenže se určitě večeři nevyhnu. :-( Pokusím se to nějak vykompenzovat cvičením, ale zase mám strach, že to zase přeženu a budu mít namožený svaly (posledně jsem skoro ani chodit nemohla).

Navíc se nejspíš rozejdem s přítelem. Nebudu sem ani radši vypisovat proč, to by bylo na hoodně dlouho. Jak říkám dneska prostě den na dvě věci...

Jaký den jste měly vy holky? Já teď půjdu ven s kámošem a večer bůjdu kouknout co nového v SB. :-) <3Jak to dopadlo?

3. září 2014 v 16:39 | Dommiina | 
Tak jsem dnes byla u té doktorky, vzala mi krev, předala jsem jí jídelníček (No netvářila se na něj nějak nadšeně), který prý počle jakému si nutričnímu poradci aby vypičítal energetickou hodnotu. A tak jsem zvědvá jak to teda dopadne, zítra si mám zavolat.

Jinak jsem začala snižovat na dvě jídla denně. Bohužel jsem neodolala a musela jsem si pak dát trochu vločkový kaše. (Pro upřesnění, mám praxi teď ve školní jídelně, k obědu jsem měla rajskou s 2 knedlíkama a kousíček masa) tak doufám že jsem to trochu na tý praxi vyběhala. Pokud mě přejde ta migréna (nejspíš si na to udělám nějakej čaj) tak si navečír ještě zacvičím. Pak se pokusím nalhat tátovi že už jsem večeřela (Nejsou doma, nejspíš šli na houby tak doufám že se vrátějí aspoň tak v šest) a dnešek bude ok.

Jinak jsem dnes úplně bez nálady, příte se na mě zase vykašlal a ještě mi nějak není dobře a jsem děsně unavená. A taky mi přijde že spíš tloustnu než hubnu (Přitom jím o dost míň).

Zítra sem napíšu jak dopadly testy, držte se holky. :-)
Tragické večery

1. září 2014 v 20:00 | Chibi | 
Zajímavé je, že i když si dám jedno jídlo za den, nemám hlad, ale přišla jsem na to, že nemohu večeřet. Večer na mě totiž vždycky přijde záchvat přejídání. Jak si dám kousek, nejde mi se zastavit. Příklad byl včera a dneska. Jsem teď z toho špatná, ale nejhorší je, že mi nejde to vyzvracet. Neumím zvracet, nesnáším to!

Tenhle týden mám prostě pech. Rodiče mají raní a tak na mě dohlíží jestli večeřím. Kdyby mne k tomu nenutili, nejedla bych, a všechno by bylo dobrý. Když já večer nemůžu ani ochutnat aniž bych se začala přejídat. :-(
Takhle nikdy nezhubnu. Půjdu se odreagovat cvičením, a protože jsem měla houby, tak to pak třeba vyzvracím.

Dobrou noc :-)Jsem jediná?

1. září 2014 v 14:50 | Chibi | 
Ahoj holky, jak první den zase ve škole? :-)


Budu rada kdyz mi odpovíte do komentářů: Taky se vám stává že nevydržíte v klidu sedět, nebo i nějak ležet pač vás všechno tlačí a cítíte mravenčení a odumírájí vám končetiny?

Mě jo. Hlavně poslední dobou nohy a v kříži mám mravenčení a nemůžu si sednout, nebo lehnout tak jak chci a jsem zvyklá protože mi je to nepohodlné. Taky mívám teď často bolesti v kloubech (hlavně kolena, kotníky a lokty, občas zápěstí).


Taky se teď posledí dobou cítím hrozně osamělá a mám deprese. Nemohu říct že nikoho nemám. Mám skvělé kamarády a kamarádky, mám sestry ale nemám nikoho kdo by mi rozumněl. Navíc s přítelem se teď často hádáme kvůli jídlu a váze a vůbec se mu vlastně ani nemohu svěřit se svýma pocitama, protože se většinou naštve a nechce se mnou mluvit. Víc si teď spíš všíma svých kamarádů a nebo pořád hraje hry. Přijde mi že mi dává míň svého času než všemu a všem ostatním, což mě dost mrzí. Dřív byl jiný... Mohla jsem se mu svěřit s čímkoliv a byl tu vždy pro mne. Chápu že skoro po roce a půl je to trocu jiné, ale hlava mi nebere ja se mohl změnit tak moc a tak rychle...


Potěšilo by mne kdyby jste se některá ozvala, jestli se vám to taky stává, popřípadě i nějaké jiné problémy, či zkušenosti.co je ''Pro-ana''

1. září 2014 v 14:14 | Chibi |  Anorexia Nervosa
Jste pro ana a souhlasíte s tím níže napsaným? Skopírujte na svůj blog, pokud chcete.Pro Ana není nějaký strašný mozky vymývající kult, které se snaží Tebe/Tvojí sestru/neteř/kamarádku vtáhnout do temné místnosti a tam ji na oltáři obětovat nějakému kostnatému bohu. Nikomu nechceme ublížit.
Pro ana není o tom, že se snažíme někoho navést nebo naučit jak být anorektička anebo bulimička. Nemůžeme nikoho donutit, aby nenáviděl sám sebe.
Pro ana není je následek, je to jen symptom.
Pro ana nezabíjí, anorexie a bulimie zabíjejí.
Pro ana je komunita pro lidi, kteří už mají poruchy příjmu potravy a pomáhá jim, aby sa necítili tak izolovaní a nepochopení. Bez stránek, jako je i tato, by si takoví lidé nemohli s nikým otevřeně popovídat. Hlavní příčinou úmrtí lidí s ppp není hladovění ale sebevražda. A díky podpoře a prátelům, které tu nacházejí se možná myšlenek na dobrovolné ukončení života vzdají.
Pro ana podporuje uzdravení z ppp. Navzájem respektujeme svoje názory a nikomu nekázáme co má a nemá dělat se svým životem. Takže jak se někto rozhodne, že se chce uzdravit, držíme mu palce, aby se dostal z toho bludného kruhu.
Pro ana není o tom, že povzbudzujeme lidi k tomu, aby "zůstali hubení", anebo aby "zhubli". Jak jsem už povídala, podporujeme rozhodnutí vyléčit se stejně jako rozhodnutí nevyléčit se.