co je ''Pro-ana''

1. září 2014 v 14:14 | Chibi |  Anorexia Nervosa
Jste pro ana a souhlasíte s tím níže napsaným? Skopírujte na svůj blog, pokud chcete.Pro Ana není nějaký strašný mozky vymývající kult, které se snaží Tebe/Tvojí sestru/neteř/kamarádku vtáhnout do temné místnosti a tam ji na oltáři obětovat nějakému kostnatému bohu. Nikomu nechceme ublížit.
Pro ana není o tom, že se snažíme někoho navést nebo naučit jak být anorektička anebo bulimička. Nemůžeme nikoho donutit, aby nenáviděl sám sebe.
Pro ana není je následek, je to jen symptom.
Pro ana nezabíjí, anorexie a bulimie zabíjejí.
Pro ana je komunita pro lidi, kteří už mají poruchy příjmu potravy a pomáhá jim, aby sa necítili tak izolovaní a nepochopení. Bez stránek, jako je i tato, by si takoví lidé nemohli s nikým otevřeně popovídat. Hlavní příčinou úmrtí lidí s ppp není hladovění ale sebevražda. A díky podpoře a prátelům, které tu nacházejí se možná myšlenek na dobrovolné ukončení života vzdají.
Pro ana podporuje uzdravení z ppp. Navzájem respektujeme svoje názory a nikomu nekázáme co má a nemá dělat se svým životem. Takže jak se někto rozhodne, že se chce uzdravit, držíme mu palce, aby se dostal z toho bludného kruhu.
Pro ana není o tom, že povzbudzujeme lidi k tomu, aby "zůstali hubení", anebo aby "zhubli". Jak jsem už povídala, podporujeme rozhodnutí vyléčit se stejně jako rozhodnutí nevyléčit se.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama